“Geçmişteki Gelecek”

Karapınar İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri e twinning kapsamında "Geçmişteki Gelecek” projesinde her hafta sınıflarında tarihe, bilime ve sanata yön veren konuklarla tanışıyor.

“Geçmişteki Gelecek”

Öğrenciler bu projeyle geçmişten ilham alıyor

Karapınar İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri eTwinning kapsamında "Geçmişteki Gelecek " konulu projeleriyle, özellikle pandemi sürecinde daha eğlenceli, sürprizlerle dolu ve dikkat çekici bir öğrenme ortamı sağlamak amacıyla etkinlikler yapıyor.

Yeteneklerini keşfediyorlar

Proje kapsamında öğrenciler derslerde tarihe, bilime ve sanata yön veren ve sınıf seviyelerine uygun bu değerli insanları tanımaları, sohbet etmeleri ve kendileri için kalıcı öğrenmenin yanında, ilham almaları amacıyla sınıflarında ağırlıyor. Böylece öğrencilerin yaşadıkları dönemin çok ötesine ışık tutan bu değerli konuklarla tanışıp, onlardan her şeyi nasıl başardıklarını görmeleri isteniyor. Öğrencilerin sanata, bilime ve tarihe ilgisini arttırıp daha etkileşimli bir eğitim ortamı sağlanarak yeteneklerini keşfetmeleri sağlanıyor.

Çocuklar geçmişin kahramanlarını öğrenirken bizim görevimiz geleceğin mimarlarını keşfetmek

Projeye Acıgöl Karapınar İlkokulu yanı sıra Nevşehir Boğaz İlkokulu, Konya /Karapınar Amil Önal İlkokulu ve Muş /Adaksu Şehit Selçuk Yabansu İlkokulundan 8 öğretmen ve 72 öğrenci katılmakta. 

Proje, bünyesinde birçok eğlenceli etkinlikler barındırmakta. Çocukların ve öğrencilerin bu etkinliklerden faydalanmalarını isteyenler projenin "Geçmişteki Gelecek" ismiyle Instagram, Facebook ve Blogger hesaplarını ziyaret edebilir.

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep yıldırım
zeynep yıldırım - 2 gün Önce

çok güzel

SIRADAKİ HABER