YAZAR AYTEKİN´E ACIGÖLLÜ ÖĞRENCİLERDEN SEVGİ SELİ!

K. Muşkara Haber Gazetemiz yazarlarından Osman Aytekin, söyleşide bulunmak için gittiği Acıgöl İlçesi Merkez Atatürk İlkokulunda öğrencilerin sevgi seliyle karşılandı.

YAZAR AYTEKİN´E ACIGÖLLÜ ÖĞRENCİLERDEN SEVGİ SELİ!

İlkokul öğrencileri söyleşi sonrasında ise yazar Aytekin´e kitap imzalatma yarışına girdi.

Yazar Aytekin, Acıgöl Atatürk İlkokulunda düzenlenen “Okumak ve Hikâye Yazarlığı” üzerine yaptığı söyleşide, “Çocukken doğrusu ressam olabileceğimi hiç düşünmemiştim ama ressam oldum. Esas düşündüğüm gazeteci ve yazar olmaktı.

Çok okuyup sürekli yazarak yazar oldum, ilgim nedeniyle de gazeteci oldum. İsterseniz sizde yazar olabilirsiniz. Yazar olmanın yolu oldukça çok kitap okumaktan geçiyor. Farklı yazarları okuyorum. Eğer sizler de okuma alışkanlığı yeterli düzeyde değilse her gün on sayfa kitap okuyarak kitap okuma alışkanlığı kazanabilirsiniz. Kitap okudukça ufkunuz açılır” dedi.

Hikâye yazarlığı üzerinde de duran Aytekin çocuklara yönelik kaleme aldığı “Bahar Kokulu Ev” isimli öykü kitabında çocukların başarıya nasıl ulaştıklarını anlattığını” söyledi. Yazar Aytekin öğrencilerin başarılı olabilmeleri için ilkokul sıralarında kendilerine birer hedef koymaları gerektiği de dile getirdi.

Söyleşi sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koyuncu, yazar Aytekin´e söyleşi ve imzaladığı kitabı nedeniyle teşekkür etti.

 Yazar Osman Aytekin, söyleşi sonrasında Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakırı makamında ziyaret etti. Ziyarette Derinkuyu Esnaf ve Sanatkârlar ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Sarı´da hazır bulundu. Yazar Aytekin Atatürk İlkokulunda düzenlenen söyleşi ve imza günü nedeniyle İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koyuncu´ya teşekkür etti. Kaymakam Çakır´da kitap okuma ve imza etkinliği nedeniyle yazar Aytekin´e teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Haber: Selma İVEN

 

/images/haberler/resimler/2015-11/12/1139078473934.jpg

 

/images/haberler/resimler/2015-11/12/1145595669539.jpg

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER