Aranan 7 şahıs yakalandı, 4’ü tutuklandı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonrasında 7 şahıs yakalandı, 4’ü tutuklandı.

Aranan 7 şahıs yakalandı, 4’ü tutuklandı

Alınan bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışma yapıldı.

Yapılan çalışmalarda haklarında çeşitli suçlardan adli makamlarca yakalama ve arama kararı bulunan 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslardan Nevşehir 1. Asliye Ceza Mahkemesince "Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık, Nevşehir 5. Asliye Ceza Mahkemesince “Karayolları Trafik Kanununa Muhalefet” ve Nevşehir İlamat ve İnfaz Bürosunca “Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçlarından aranan ve hakkında 1 yıl 6 ay hapis cezası bulunan B.T.,

Nevşehir İlamat ve İnfaz Bürosunca "Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Silahla Tehdit" suçundan aranan ve hakkında 2 yıl 13 ay 15 gün hapis cezası bulunan R.K.,

Nevşehir  İlamat ve İnfaz Bürosunca "Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Silahla Tehdit" suçundan aranan ve hakkında 2 yıl 13 ay 15 gün hapis cezası bulunan M.K.,

Kayseri 6. Asliye Ceza Mahkemesince "Kasten Yaralama" suçundan aranan ve hakkında 1 yıl 12 ay 10 gün hapis cezası bulunan Ş.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince "Dolandırıcılık" suçundan aranan 1 şahıs, Nevşehir 1. Asliye Ceza Mahkemesince “Hakaret” suçundan aranan 1 şahıs ve Nevşehir 1. Asliye Ceza Mahkemesince “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 3 şahıs ise adli yükümlülüklerini yerine getirmek şartı ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER