Jandarma’dan uyuşturucu operasyonu

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yapılan çalışmada 10 şahıs gözaltına alındı, 2 şahıs tutuklandı. 

Jandarma’dan uyuşturucu operasyonu

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında; merkez ilçede yapılan çalışmada M.Ö.,R.Y, S.K, F.Ç ve O.K isimli şahısların bulunduğu araçta ve üzerlerinde yapılan aramada 20,45 gram Metamfetamin, 17,64 gram Kubar Esrar maddesi, 1 adet rulo halinde alüminyum folyo, 3 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

Uyuşturucu madde suçundan işlem yapılan 5 şahıstan S.K. ve F.Ç. tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Avanos ilçesinde yapılan çalışmada M.A. isimli şahsın aracında ve üzerinde yapılan aramada 2,40 gram Metamfetamin ve 1 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi. M.A.’ya uyuşturucu madde suçundan işlem yapıldı.

Avanos ilçesinde yapılan diğer bir çalışmada H.Y ve T.G isimli şahısların üzerinde ve aracında yapılan aramada 0,89 gram Metamfetamin, 29,52 gram Kubar esrar maddesi, 1 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Olay ile ilgili 2 kişiye uyuşturucu madde suçundan işlem yapıldı.

Ürgüp ilçesinde yapılan çalışmada ise E.C ve Y.C isimli şahısların üzerinde ve aracında yapılan aramada 1,42 gram Kenevir tohumu ve 1 adet rulo halinde alüminyum folyo ele geçirildi. E.C. ve Y.C.’ye uyuşturucu madde suçundan işlem yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER