Avanos MYO ve Avanos MEM arasında işbirliği protokolü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Meslek Yüksekokulu ve Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Mesleki Gelişime Yönelik” işbirliği protokolü imzalandı.

Avanos MYO ve Avanos MEM arasında işbirliği protokolü

Avanos Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Betül Aytepe Serinsu’ nun makamında gerçekleştirilen iş birliği protokolü imza törenine, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Örtlek katıldı.

Örtlek, imzalanan protokol ile “2023 eğitim vizyonu kapsamında Avanos' ta Çok Programlı Anadolu Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim kalitesinin artırılması ve 2023 hedeflerine ulaşmak için Avanos Meslek Yüksekokulu ile ortak çalışmalar yürütüleceğini belirtti.

Protokolün kapsamı

Protokol kapsamında kurumlar arası bilgi alışverişinin güçlendirilmesi, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Çok Programlı Anadolu Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde mesleki gelişime yönelik işbirliklerinin yapılması, mezun olan öğrencilerin istihdam olanaklarının geliştirilmesi, toplumsal konularda sorun tespiti ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için bilimsel araştırma faaliyetlerinin yapılması ve toplum temelli projelerin geliştirilmesi hedefleri yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER