Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali düzenlenecek

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından I. Uluslararası Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali gerçekleştirilecek.

Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali düzenlenecek

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında 28 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “I. Uluslararası Avanos–Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali” başlıyor.

Avanos Belediye Başkanlığı ve Uluslararası Halk Dansları Organizasyonları Birliği (I.F.D.O) ile ortaklaşa gerçekleştirilecek festivale 6 ülkeden yaklaşık 500 dansçı katılacak. Festivale katılacak ülkeler arasında; Bulgaristan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Meksika, Romanya ve Türkiye yer alıyor.

Festival programı, 29 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20:00’da yaklaşık 500 dansçının ve halkın katılımıyla Avanos Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak ve Avanos Amfi Tiyatro’da sona erecek olan festival korteji ile start alacak. Festival kortej yürüyüşünün ardından 29 Temmuz 2019 ve 30 Temmuz 2019 tarihlerinde saat 21.00’da birbirinden renkli dans gösterileri Avanos Amfi Tiyatroda halkla buluşacak.

Ücretsiz gerçekleşecek gösterilere bütün vatandaşlar davet edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">