Avanos’ta Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Toplantısı yapıldı

Avanos Kaymakamı Olgun Öner’in başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda “Bağımlılık İle Mücadele” toplantısı yapıldı.

Avanos’ta Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Toplantısı yapıldı

Kaymakam Olgun Öner, bağımlılık ile mücadelenin gençlerin, çocukların ve insanlığın korunması anlamında çok büyük önem arz ettiğini ifade ederek; “Bağımlılıkla mücadelede çocuklarımızın ve ailelerinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi çok önemlidir” dedi.

Toplantıda ilçede bağımlılıkla etkin mücadele kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarca bugüne kadar yürütülen çalışmalar ve alınan sonuçlara ilişkin bilgi paylaşımında bulunularak çağımızda toplumsal bir sorun haline gelen her türlü bağımlılığın önlenmesi ve mücadele edilmesi noktasında alınması gereken tedbirler ve toplumun çeşitli kesimleri tarafından koordinasyon ve işbirliği içerisinde yürütülebilecek çalışmalar ile ilgili görüşler değerlendirildi.

Her kurumun görev, yetki ve çalışma alanıyla ilgili olarak madde bağımlılığı konusunda alınması gereken yeni önlemler ve yapılabilecek faaliyetlerle ilgili çalışmalara devam edilmesi istendi.

Düzenlenen toplantıya Kaymakam Olgun Öner, Avanos Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Vural, Kaymakam Refiki Mehmet Sevban Gökbunar, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, ilgili daire amirleri, oda başkanları ile personeli katıldı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER