Avanos’ta muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde her ilçede düzenlenecek olan muhtarlar çalıştay ve istişare toplantılarının dördüncüsü Avanos ilçesinde gerçekleştirildi.

Avanos’ta muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı yapıldı

Avanos ilçesinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde bilgilendirme amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancılar hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Büyüksün Türkiye, Aslında” videoları izletildi.

Toplantının son oturumu olan istişare bölümünde mahallelerdeki sosyal uyum düzeyi, karşılaşılan sorunlar ve muhtarların önerileri konuşuldu.

Mahalle ziyaretleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ve esnaflar ziyaret edilerek İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Nevşehir’de Yaşayan Yabancılar Fotoğraf Dergisi ve Yabancılar İçin Kent Rehberi verildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER