Avanos’ta okullar dezenfekte edildi

Avanos Belediyesi, yüz yüze eğitime başlayan okullarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Avanos’ta okullar dezenfekte edildi

Avanos Belediyesi koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 Anaokulları, ilkokullar, 8 ve 12’nci sınıflar için yüz yüze eğitimin başladığı okullarda dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Avanos Belediyesi’nin Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı Özel kıyafetli ilaçlama ekibi tarafından yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında öğrencilerin temasta bulunacağı her nokta en ince ayrıntısına kadar temizleniyor.

Çocukların sağlığının çok önemli olduğunu belirten Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, gerekli çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan İbaş, “Avanos Belediyesi olarak pandemi döneminin başından bu yana tedbiri elden bırakmayarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yüz yüze eğitimlerin başladığı bu dönemde ekiplerimiz okullarımızı dezenfekte etme çalışmalarına devam ediyor. İlçemizde bulunan tüm okullarımız yapılan program doğrultusunda ilaçlanarak dezenfekte edilecek, çalışmalarda Sağlık Bakanlığı onaylı insan sağlığını tehdit etmeyen ürünler kullanılıyor, çocuklarımızın sağlığı, velilerimizin huzuru bizler için çok önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER