banner23

Avanos’ta tarihi binalara enformasyon tabelaları yerleştirildi

Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tarihi binalara yapı hakkında bilgilerin yer aldığı tabelalar yerleştirildi.

Avanos’ta tarihi binalara enformasyon tabelaları yerleştirildi

Eşsiz doğası, tarihi yapıları ve geçmişi binlerce yıl önceye dayanan çömlekçilik geleneği ile Kapadokya bölgesinde ayrı bir yere sahip olan Avanos’taki tarihi binalara yapı hakkında bilgilerin yer aldığı tabelalar yerleştirildi.

Kültür çeşitliliği ile tarihi yapıları ve yerleri gezmek isteyen insanlar için, geçmişi 100 yılı aşan ve Avanos mimarisinin en güzel örneklerini yansıtan yapılar hakkında Türkçe ve İngilizce olarak detaylı bilgilerin yer aldığı tabelalar, Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlandıktan sonra binalara yerleştirildi.

Yapılan çalışma ile Avanos’un günümüze kadar korunmuş kültürel mirası olan tarihi binaların sahipleri, yapım tarihleri, mimari özellikleri ve yaşam hikayelerinin yer aldığı enformasyon tabelalarıyla Avanos’u ziyarete gelen yerli ve yabancı konuklara ve yeni nesillere bilgi aktarımı amaçlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28

banner25