Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırı Avanos’a geldi

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırını ziyaret etti.

Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırı Avanos’a geldi

4 bin parça eserin sergilendiği gezici müze 2 gün boyunca Avanos Cumhuriyet meydanında ziyarete açık kalacak.

Belediye Başkanı İbaş; “Çanakkale’yi göremeyen vatandaşlarımız gezici müze sayesinde Çanakkale ruhunu Avanos’ta yaşayabilecek. Tüm vatandaşlarımızı ücretsiz olan gezici müzeyi ziyaret etmeye davet ediyoruz” dedi.

İbaş; “Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırında, Birinci Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Türk orduları ile itilaf devletler arasındaki savaşlara katılan askerlere at eşyalar ve savaş malzemeler bulunmaktadır. Çanakkale’ye gitme fırsatı bulamayan vatandaşlarımız bu müzeyi Avanos’ta ziyaret ederek Çanakkale ruhunu yaşayabilirler. Kahraman milletimizin göğsümüzü kabartan hatıratına şahit olabilirler.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı İbaş, Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırı anı defterini doldurarak, “Türk tarihinin destansı Çanakkale cephe savaşları Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri yaratmıştır.  Çanakkale destanını yazan tüm şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugünlerimizin mimarı sizlersiniz” notunu yazdı.

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’a, Çanakkale 1915 Müzesi Gezici Tırı ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Remzi Güven ve belediye birim müdürleri de eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">