Haberimizin ardından Kızılırmak’ta temizlik yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Avanos’tan geçen Kızılırmak Nehri’nin kirliliğini gündeme getirdiğimiz haberin ardından Avanos Belediyesi, nehirde temizlik çalışması başlattı.

Haberimizin ardından Kızılırmak’ta temizlik yapıldı

Avanos Belediyesinden yapılan açıklamada, vatandaşların daha duyarlı olması istenirken, nehri kirleten firmaya da ceza kesileceği belirtildi.

Avanos Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yoğun ziyaretçi alan ve Kapadokya’nın turizm ve el sanatları merkezi olarak kabul gören güzel ilçemizin ortasından geçen Kızılırmak, maalesef vatandaşlar ve çeşitli işletmeler tarafından etrafına ve içerisine atılan çöp ve atıklar ile kirletilmekte.  Yakın tarihte belediyeye gelen bir ihbar neticesinde, ilçede faaliyet gösteren bir işletme tarafından Kızılırmak’a atıldığı belirlenen çeşitli çöp ve atık malzemeler belediye ekipleri tarafından en hızlı şekilde temizlenmiştir, ilgililere Zabıta Müdürlüğü tarafından cezai işlem uygulanacaktır.”

Belediye Başkanı Celal Alper İbaş da yaptığı açıklamada, ilçenin tamamında olduğu gibi Kızılırmak çevresini temiz tutmak için de çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Vatandaşları daha duyarlı olmaya davet eden İbaş, şöyle konuştu: “Hepimizin bildiği üzere doğal ve tarihi güzellikleri ile ön planda olan ilçemiz yoğun bir ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapmakta.  Bu kapsamda özellikle Avanos Belediyesi olarak çevre temizliği konusuna büyük özen gösteriyoruz. Ancak ilçemizde yaşayan veya ilçemize gelen vatandaşları ve ilçemizde faaliyet gösteren işletmeleri de, temizlik ve doğayı koruma noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Muşkara Gazetesi olarak Avanos Belediyesine duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100