İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İbaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı

İbaş, “Gelişen toplumun temel taşı olan kadınlarımız,  yarınlarımızın ışığı, emeğin ve başarının simgesidir. Hayatın her noktasında önemli roller üstlenerek, özveri ile verdikleri mücadele sonucunda sesini duyuran her kadını takdir ediyor ve var olma çabalarını destekliyoruz.” dedi.

İbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Ulu Önder Atatürk, kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa`nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadın’ına vermiştir. Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur.

Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu hep birlikte başarmalıyız. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Sosyal demokrat bir belediye olarak, sadece kadın hakkı değil, insan hakkı ve demokrasinin vazgeçilmez bir koşulu olarak gördüğümüz kadın hakları konusunda, hassasiyetimiz her kesim tarafından bilinmektedir.

Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlarımıza yönelik toplumun her bireyi gerekli desteği vermek zorundadır. Bizler var olma mücadelesi veren tüm kadınlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesini sağlayacak çalışmalarda bulunuyor ve kadınlarımızın kendi ekonomilerini yaratarak aile refah düzeyinin arttırılması arzusu ile tüm kadınlarımızı destekliyoruz. Sosyal yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesi olan başta Avanoslu kadınlarımız olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü en derin duygularım ile kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100