Kaymakam Erdinç, Çorum Vali Yardımcılığına görevlendirildi

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç Çorum Vali Yardımcılığına görevlendirildi.

Kaymakam Erdinç, Çorum Vali Yardımcılığına görevlendirildi

20 Ağustos 2017 tarihinde Avanos Kaymakamlığı’na atanan Murat Çağrı Erdinç Çorum Vali Yardımcılığına görevlendirildi.

20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan atama kararnamesiyle Avanos Kaymakamlığı'na atanan ve 5 Eylül 2017 tarihinde Avanos’ta görevine başlayan Murat Çağrı Erdinç Çorum Vali Yardımcılığına görevlendirildi.

Murat Çağrı Erdinç kimdir?

1975 yılında Ankara'da dünyaya gelen Sayın Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç, ilk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat (İngilizce) Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Coca-Cola, Türkiye İş Bankası, Türkiye Halk Bankası'nda staj ve geçici sözleşmeli personel statülerinde görev yaptı ve H.Ü. Ekonomi Kulübü Başkanlığı görevlerini yürüttü. Öğrenciliğini müteakip askerlik görevini ifa ederek, memuriyet hayatına 2001 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müşteşarlığı'nda Denetmen Yardımcısı olarak başladı ve 2004 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakamlık sınavları neticesinde Antalya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirleri ailesine katıldı. Üç senelik kaymakam adaylığı dönemi süresince İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen çeşitli eğitim programlarına katıldı. Kırıkkale Çelebi, Karakeçili ve Eskişehir İnönü İlçelerinde toplam sekiz ay Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Yurtdışı eğitimi için Fransa'da bulunan Franche-Comtê Üniversitesi'ne bağlı Centre de Linquistique Appliquee- Besançon'a gönderildi. Buradaki eğitimi sonucunda Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen DALF Sınavı sonucu ileri düzey Fransızca diploması olan DALF C1'i almaya hak kazandı.

91. Dönem Kaymakamlık kursu sonucunda Denizli İli Bekilli İlçe Kaymakamlığına atanarak 2007-2009 tarihleri arasında görev yaptı. 2009-2011 yılları arasında Tunceli İli Pertek İlçe Kaymakamlığı, 2011-2014 yılları arasında Malatya Vali Yardımcılığı, 2014-2017 yılları arasında Giresun İli Şebinkarahisar Kaymakamlığı, 02.01.2017 – 31.08.2017 tarihleri arasında Çankırı İli Çerkeş Kaymakamlığı görevlerini yürüttükten sonra Kaymakamımız Sayın Murat Çağrı Erdinç, 20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan atama kararnamesiyle Avanos Kaymakamlığı'na atandı ve burada 05/09/2017 tarihinden ilçemizdeki görevine başladı.

Lisanslı satranç oyuncusu olan Sayın Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç'in okumak, şiir yazmak, satranç ve basketbol oynamak hobileri arasında yer almaktadır. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve Özgü Şiir adında bir kızı olup, eşi Azize Figen Erdinç Dış Ticaret Müşteşarlığı'nda Denetmen olarak görev yapmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Maho
Mustafa Maho - 2 ay Önce

bazı insan gelişiyle mutlu eder... bazı insan gidişiyle mutlu eder...

SIRADAKİ HABER