Sazan avına ceza

Avanos ilçesinde, yol kontrol noktasında uygulama yapan jandarma ekipleri, bir araçta av yasağına uyulmayarak yakalandığı tespit edilen 300 kilogram sazan balığı ele geçirdi.

Sazan avına ceza

 

İlçe girişinde uygulama yapan jandarma ekipleri, Suriye uyruklu A.H´nin kullandığı aracı durdurarak arama yaptı.

Ekipler, aracın bagaj bölümünde kasalar içinde, toplamda 300 kilogram sazan balığı buldu.

Balıkları Kızılırmak Nehri´nden yakaladığı ve satmak amacıyla ilçe pazarına götürmekte olduğu belirlenen A.H´ye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce “ticari amaçla avcılık yapmak” suçundan idari para cezası uygulanırken, el konulan balıklar ise Avanos Belediyesi zabıta ekiplerince gömüldü.

Avanos Zabıta Müdürü Mustafa Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, iç sularda 15 Mart ile 15 Haziran arasında balıkların yumurta dönemi olduğu için avlanmanın yasak olduğunu belirterek, gerekli işlemlerin yapıldığını belirtti.

Ergün, "Balıkların yumurtlama ve yavrulama sezonu olduğu için balık avlamak ve satışını yapmak bu dönemde yasak. Bu nedenle kolluk kuvvetlerimiz denetimlerini yoğunlaştırdı. Halk pazarında satılmak üzere getirilen 300 kilogram sazan balığına el konuldu. İlgili ekiplerce tutanak tutularak balıklar imha edildi." dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93