YAPILAN YARDIMLAR ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

YAPILAN YARDIMLAR ZOR DURUMDA BIRAKIYOR
Dilencilik olarak tabir edilen toplayıcılardan vatandaşlar bıkmış durumda.

Bu konuda vatandaşların yardım yapmama konusunda kararlı davranmaları gerekiyor zira verilen her para yardımı bu kişilerin giderek artmasına ve ısrarlı davranışlarda bulunmasına neden oluyor. Haklarında kanuni işlem yapılan dilenciler bile bir hafta geçmeden tekrar ilçede para toplamaya çıkıyorlar.

Bu durum kesilen cezaların yetersizliğinden değil dilencilere yardım yapan insanların kesilen cezadan daha fazla bu insanlara haksız kazanç sağlamaları olarak değerlendiriliyor.

Dilenciler bu durumu hiç sıkılmadan ve çekinmeden dile getiriyorlar. Siz istediğiniz kadar ceza kesin biz yine geliriz diyorlar. Bu nedenle vatandaşlarımızın dilencilere para vermemesi ve karşı çıkmalarının çok önem arz ettiği bildiriliyor.

Avanos Belediyesi Zabıta ekiplerinin müdahale ve cezai işlemlerine rağmen ısrarla ilçede dilenen dilenciler bu haftada toplanarak il dışına çıkartıldı.

Özellikle pazaryerindeki vatandaşlara ve turistlere musallat olan dilenciler ısrarlı davranışlarıyla vatandaşları canından bezdiriyor.

Belediye Zabıta ekipleri duygu ve din istismarında bulunan dilencilere gereken cezai işlemleri yaparken vatandaşların kesinlikle yardım yapmamasını önemle vurgulanıyor. Haber: Alpaslan KÖRÜKCÜ

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93