2000 Evler Mahallesi’nde su kesintisi

Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı yenileme çalışmalarından dolayı 11 Şubat Perşembe günü 2000 Evler Mahallesi’nin bazı kesimlerinde su kesintisi yapılacak.

2000 Evler Mahallesi’nde su kesintisi

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi ekiplerince, 2000 Evler Mahallesi’nde bulunan ve sık sık yaşanılan arızalardan dolayı su kesintilerine sebep olan içme suyu hatlarında eski asbestli su borularının yenilenmesi için bir süre önce başlatılan çalışmalar tamamlandı.

40. Sokak’ta gerçekleştirilen çalışmalar ile birlikte eski asbestli içme suyu boruları yerine yeni nesil polietilen borular döşendi.

Yeni hattın devreye sokulacak olmasından dolayı 11 Şubat Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren bu bölgede su kesintisine gidilecek.

Sabah erken saatlerden başlayarak akşam saatlerine kadar sürmesi planlanan kesintiden 200 Evler Mahallesi’ndeki Devlet Hastanesi çevresi ve üniversite çevresi etkilenecek.

Söz konusu kesinti dolayısıyla bu bölgelerdeki konutlarda ikamet eden vatandaşların ve işyeri sahiplerinin mağdur olmamaları için gerekli tedbirleri almaları gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER