ASKIDA ÇORBA UYGULAMASI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Nevşehir Belediyesi´nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Askıda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği halinde başlattığı ‘Askıda Çorba´ uygulaması , her geçen gün artan ilgi ve destekle devam ediyor.

ASKIDA ÇORBA UYGULAMASI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

 

Nevşehir´in İbrahimpaşa Mahallesi´ndeki Modern Pazaryeri´nde oluşturulan bir merkezde başlatılan askıda çorba uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve çocuklar herhangi bir ücret ödemeden haftanın 5 günü sıcak çorba içme imkanı buluyorlar.

“Malzemeleri getirin biz pişirelim” sloganı ile Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşan Aşevi geleneği içerisinde sunulan Askıda Çorba uygulamasına katılmak için hayırsever vatandaşlar, sosyal yardımlaşmanın en nitelikli bir örneğine katkıda sunmanın da sevincini yaşıyorlar.

Nevşehir Belediyesi´nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Askıda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü Askıda Çorba uygulamasından her gün 200 ü aşkın ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve çocuklar yararlanıyor.

Adeta bir Aşevi görünümündeki merkezde kendi adına çorba kaynattırarak dağıtımını yaptırmak isteyenler istedikleri takdirde çorba malzemelerini görevlilere teslim ederek askıda çorba uygulamasına katılırken, istedikleri takdir de de ücretini ödeyip o günkü çorba dağıtımına katkıda bulunabiliyorlar. Bunun yanı sıra hayırsever vatandaşlar istedikleri türde yemekleri de yine merkezde ihtiyaç sahipleri için pişirttiği yemeğin de dağıtımını yaptırabilme hakkına da sahipler.

Askıda Çorba uygulamasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlar , Modern Pazar Yerinin 5 nolu kapı girişinde bulunan merkeze başvurabiliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner2

banner3