Buzlanmaya karşı 600 ton tuz daha stok edildi

Nevşehir Belediyesi karla mücadele çalışmaları kapsamında yollardaki buzlanmaya karşı bugüne kadar 2 bin 400 ton tuz kullandı.

Buzlanmaya karşı 600 ton tuz daha stok edildi

Kış mevsiminde soğuk ve yağışlı hava koşullarında vatandaşların günlük yaşantısının olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüren Nevşehir Belediyesi, bir yandan araç filosunu sürekli olarak güçlendirirken tuzlama çalışmaları içinde gerekli tedbirleri alıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 150 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen karla mücadele çalışmalarında bugüne kadar 2 bin 400 ton tuz kullanan Nevşehir Belediyesi, 600 ton daha tuz alımı yaptı.

Karla mücadele ekipleri, başta ana arterler olmak üzere tüm mahallelerdeki cadde ve sokaklarda çok sayıda iş makinesi ile kar temizliği çalışmalarının yanı sıra özellikle gece saatlerinde yollarda etkili olan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yapmayın Tuz Öldürüyor
Yapmayın Tuz Öldürüyor - 6 ay Önce

Yapmayın etmeyin. Tuz yolları kiöstebek yuvasına çeviriyor. Ondan sonra asvalta milyonlar harcıyorsunuz. Bunun çözümü taşıyıcı sistemli kar üreme makinası. 1 yılda makina kendisini asvalt parasından amaoti eder.

SIRADAKİ HABER