ÇOCUKLAR PONY ATLARA BİNECEK

Nevşehir Belediyesi ile Türkiye Jokey Klubü işbirliğinde Çocuklar Pony atlara binmenin sevincini yaşayacak.

ÇOCUKLAR PONY ATLARA BİNECEK

Nevşehir Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü işbirliği ile düzenlenen, ´Pony Club Şehrinize Geliyor´ projesi kapsamında, 21-22 Ağustos 2014 tarihlerinde çocuklar hayatlarında ilk kez Pony atlara binmenin sevincini yaşayacaklar.

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren at sevgisinin aşılanması ve çocuk gelişimine, ruhsal ve bedensel sağlığa büyük katkıları olacağı düşünülerek hazırlan PonyClup Şehrinize Geliyor Projesi,21 Ağustos 2015 Cuma ve 22 Ağustos Cumartesi günü öğleden  sonra Hasan Emmi Türbesi karşısındaki 45 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediyesi ile işbirliği halinde gerçekleştirilecek etkinlikte, hazırlanan bir platform üzerinde kıyafetleri giydirilecek çocuklar, alanda görevlilerin eşliğinde atla dolaştırılacaklar. Bu arada çocuklar için farklı boyama tekniklerini de içine alan çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Özellikle Pony türü küçük cins atların aşırı tepki vermemesi çocukların korkmadan binmelerinde de etkili oluyor. Günümüzde otistik, spastik ya da hiperaktif çocukların tedavisinde de önemli rol oynayan at binme, dünyanın birçok ülkesinde tedavi yöntemi olarak kabul görmüş ve ´atla tedavi merkez´lerinin kurulması çalışmaların da hız kazandığı biliniyor. Haber: Selma İVEN

/images/haberler/resimler/2015-8/15/1124124031355.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER