İhale ilanları ve sonuçları led ekranda yayınlanıyor

Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek ihalelere ilişkin tüm bilgiler Ziraat Bankası Kavşağı’nda bulunan dev led ekranda yayınlanıyor.

İhale ilanları ve sonuçları led ekranda yayınlanıyor

İhale sonuçlarının da duyurulduğu uygulama Nevşehirli esnafların büyük takdirini topladı.

Göreve geldiği ilk günden itibaren vatandaşlara şeffaf, açık ve hesap veren bir belediyeciliğin sözünü veren Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla Nevşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen ihalelere ilişkin yeni bir uygulamaya geçildi.

Ocak ayında başlayan uygulama ile birlikte, Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli mal ve hizmet alımlarına ilişkin gerçekleştirilecek olan ihaleler öncesinde, ihalenin niteliği ve gerekli tüm başvuru belgelerine ilişkin bilgiler şehrin araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Ziraat Bankası Kavşağı’nda bulunan dev ekranda yayınlanıyor.

Gerçekleştirilen ihalelerin sonuçları da yine buradan yayınlanarak esnafların ve vatandaşların bilgilenmesi sağlanıyor.

Kamu İhale Kanununun “Temel ilkeler” başlıklı 5 inci maddesinde bulunan “İdareler, bu kanuna göre yapılacak ihalelerde; saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur.” hükmü gereği, yapacağı tüm ihaleleri Kamu İhale Platformu, Yerel Gazeteler,  belediye web sayfası gibi yazılı ve görsel mecralardan da duyuran Nevşehir Belediyesi’nin bu uygulaması Nevşehirli esnafların da takdirini topladı.

Nevşehirli esnaflar, ihalelere ilişkin daha fazla kişiye ulaşarak daha şeffaf bir ihale süreci gerçekleştirmeyi amaçlayan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya teşekkür etti.

İhalelere ilişkin daha fazla kişiye ulaşarak daha şeffaf bir ihale süreci gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Rasim Arı ise, “İhalelerde şeffaflık, rekabet ve hesap verilebilirlik kriteri bizim için çok önemli. Yapılacak bütün ihaleleri artık herkes dev led ekrandan takip edilebilecek. " dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100