KAPEM’de yüz yüze eğitimler başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi’nde (KAPEM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında yeni eğitim dönemi 15 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze yapılacak.

KAPEM’de yüz yüze eğitimler başlıyor

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve bu güne kadar on binlerce kişiye sertifikalı eğitimler veren KAPEM, kademeli normalleşme kapsamında yüz yüze eğitimlere Gülbahçe Paşakonağı’nda yeni kurslara 15 Haziran Salı günü başlayacak.

Merkezde ilk olarak diksiyon, spikerlik ve sunuculuk, medya okuryazarlığı, İngilizce A1-A2, Osmanlıca’da Türkçe kelimelerin imlası, etkili ve hızlı okuma,  Osmanlı Türkçesinde kolay metinler, resim sanat eğitimi, internet programcılığı, halk oyunları, ney, keman, bağlama ve gitar kursları açılacak.

banner116
Yüz yüze eğitime geçilmesi nedeniyle üst seviyede salgın tedbirlerinin uygulanacağı ve kontenjanların sınırlı tutulacağı KAPEM’de açılacak olan kurslara katılmak isteyenler 0384 213 86 93 nolu telefonu arayıp kayıt yaptırabileceği gibi Paşakonağı içerisinde bulunan merkeze şahsen başvurabilir ya da www.kapem.org adresinden online olarak kayıtlarını yaptırabilir.

Ücretsiz olarak düzenlenecek olan kurslar sonunda yapılacak olan sınavlarda başarı gösteren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

KAPEM’de önümüzdeki haftalarda açılması planlanan yeni kurslarda belli oldu. Merkezde; bu ay sonundan itibaren ise Arapça, Fransızca, Korece, Almanca, Rusça, Türk İşaret Dili ve Emlak Danışmanlığı kurslarının açılması planlanıyor.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER