Nevşehir Belediyesi'nden çölyak hastalarına destek

Nevşehir Belediyesi tarafından kentte yaşayan çölyak hastalarına beslenme ve evlerinde uygulayabilecekleri tarifler konusunda eğitim verilerek glütensiz gıda yardımı yapıldı.

Nevşehir Belediyesi'nden çölyak hastalarına destek

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Aile Danışma Merkezi, çölyak hastaları için eğitim programı düzenledi.

Diyetisyen Nazmiye Ceran tarafından verilen eğitimlerde günümüzde en sık rastlanılan besin alerjilerinden biri olan çölyak hastalığı ile mücadele eden kişiler beslenme ve evde uygulayabileceği tarifler konusunda bilgilendirildi.

Glutensiz gıdalarla beslenmek zorunluluğu olan ve sağlık raporuyla çölyak teşhisi konulmuş hastaların gruplar halinde katıldıkları program sonunda çeşitli yaş grubundaki hastalara Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran tarafından glütensiz gıda paketleri hediye edildi.

Çölyak hastalarının glutensiz gıdaların temininde zorluklar yaşadıklarını ve Nevşehir Belediyesi olarak ilk kez onlar için böyle bir program düzenlediklerini belirten Başkan Savran, “Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak hastalarının glütensiz ürünlerle daha sağlıklı beslenebilmelerine imkân sağlamak amacıyla yaptığımız yardımlar bundan sonra da devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 13:47
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER