Nevşehir Belediyesi’nden ücretsiz sertifikalı petshop eğitimi

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) tarafından ev ve süs hayvanları satışını yapan ve yapacak olanlara yönelik sertifikalı eğitim programı düzenlenecek.

Nevşehir Belediyesi’nden ücretsiz sertifikalı petshop eğitimi

Ücretsiz olarak düzenlenecek kurslara katılmak isteyen 28 Kasım 2019 Perşembe gününe kadar başvuruda bulunabilecek.

Nevşehir Belediyesi, Nevşehirlileri hayvan sevgisi konusunda hem bilinçlendiriyor hem de verdiği ücretsiz eğitimlerle iş hayatlarına katkı sağlıyor. Bu kapsamda Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satmak isteyenlere yönelik Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki KAPEM tarafından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliğinde,  5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği gereğince sertifikalı eğitim programı düzenlenecek.

Kapalı Pazaryeri içerisindeki Köylü ve Organik Ürünler Pazarının ikinci katındaki KAPEM’de gerçekleştirilecek olan eğitimlerde kedi, köpek, akvaryum ve diğer pek çok türde hayvanların, bakımı ve barındırılmaları, hayvan davranışı, ev ve süs hayvanlarının korunmasına ilişkin Avrupa Sözleşmesi (CİTES), 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğine dair bilgiler aktarılacak.

29 Kasım Cuma günü başlayacak olan Sertifikalı eğitim programına katılmak isteyenler 28 Kasım 2019 Perşembe gününe kadar KAPEM’e başvurabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER