NEVŞEHİR´İN HAMARAT KADINLARI

Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi (KAÇEM)´nde , Kapadokya Eğitim Merkezi tarafından açılan meslek edindirici ve becerilerin geliştirilmesine yönelik kurs çalışmalarına özellikle ev hanımlarının ilgisi artarak devam ediyor.

NEVŞEHİR´İN HAMARAT KADINLARI

 

Kadın Üst Giysileri Dikimi, Dekoratif Örtü Dikimi, Kadın Dış Giysileri Dikimi, Elde Çin İğnesi, Makinede Çin İğnesi , Elde Kurdela İşi ve Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama branşlarında eğitime katılan kadınlar, KAÇEM´ in alanlarında uzman eğitici kadrosu ile bir meslek sahibi olabilmenin yanında, el becerilerinin de gelişimlerini sağlıyorlar. 

Kadınlara yönelik eğitim çalışmaları, Cami Cedit Mahallesi Belediye Caddesi üzerindeki KAÇEM ana merkezi başta olmak üzere Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Adnan Menderes Şehirler arası Otobüs Terminali 2. katındaki KAPEM Eğitim Birimi, 2000 Evler Mahallesi Kadın Eğitim Birimi ile Cevher Dudayev Mahallesi Kadın Eğitim Birimi´nde gerçekleştiriliyor. 

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) kanalıyla her eğitim döneminde açılan kurslara katılan kadınlar,4 aylık eğitim süresinin tamamlanmasıyla birlikte gerçekleştirilen sınavda başarılı olmaları halinde sertifika almaya da hak kazanıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER