Ramazan Bayramı dolayısıyla 11 pare top atışı yapıldı

Nevşehir Belediyesi, on bir ayın sultanı ramazan ayının sona ermesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla Kahveci Dağı eteklerinde oluşturulan platformdan 11 pare top atışı gerçekleştirdi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla 11 pare top atışı yapıldı

Ramazan ayının başlangıcı dolayısıyla arefe günü 11 pare top atışı gerçekleştiren ve her gün iftar saatinde yaptığı top atışları ile bir geleneği yaşatan Nevşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde de on bir pare top atışı gerçekleştirdi.

İtfaiye Müdürlüğü tarafından Kahveci Dağı’ndaki Kent Ormanı’ndan gerçekleştirilen top atışına Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’da katıldı.

İtfaiye erleri ile birlikte topların fitilini ateşleyen Başkan Savran, tüm Nevşehirlilerin bayramını kutladı.

Bu Ramazan ayında salgın nedeniyle insanların iftar sofralarında ve camilerde teravih namazlarında bir araya gelemese de gönüllerde buluştuklarını belirten Savran, pandemi döneminin herkese her zamankinden daha çok bir olmayı, birlik olmayı hatırlattığını ifade etti.

Savran, “Pandemi dönemi iftar sofralarında bir araya gelmenin, camilerde omuz omuza saf tutmanın, sevdiklerimize gönlümüzce sarılmanın, sokaklarda özgürce dolaşmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlamamızı sağladı” dedi.

En kısa sürede salgının sona ermesi ve yeniden eski normal günlere dönmeyi dileyen Savran, “Bayramın, başta İslam dünyası olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Nevşehirli hemşerilerimi en kalbi duygularımla ve muhabbetle selamlıyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Allah, birlikte nice bayramlara sağlık, huzur ve mutluluk içinde kavuşmayı nasip etsin” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER