Ramazan etkinliklerinde bu akşam

Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, Ahmet Akkuş’un Türk Tasavvuf Musikisi ve Uğur Demirci’nin Türk Halk Müziği Konseri ile devam ediyor.

Ramazan etkinliklerinde bu akşam

Nevşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayının coşkusunu, heyecanını ve sevincini paylaşmak, sevgi, barış ve huzur içerisinde milli ve manevi duyguları pekiştirerek Ramazan kültürünü yaymak amacıyla düzenlediği Ramazan Etkinlikleri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

 Etkinliklerin 23. günün de ilk olarak iftar öncesinde çocuklara yönelik programlar düzenlenecek.

Saat 18.00’dan itibaren kurulan şişme oyun parklarında gönüllerince eğlenme fırsatı bulacak çocuklar için daha sonra animasyon gösterileri ve çeşitli yarışmalar gerçekleştirilecek.

İftar saatinde ise Nevşehirlilerin buluşma yeri yine Nevşehir Belediyesi iftar çadırı olacak. Özel olarak kurulan ve her akşam yaklaşık 2 bin kişinin katılacağı iftar çadırında eller hep birlikte semaya açılarak dualarla oruçlar açılacak.

Etkinliklerin akşam bölümünde de Ahmet Akkuş’un Türk Tasavvuf Musikisi ve Uğur Demirci’nin Türk Halk Müziği Konseri yer alacak.

 Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, birlik, kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığı mübarek Ramazan Ayı'nı coşku ile yaşamak, Ramazan geleneklerimizi canlandırmak, Ramazan'ın manevi iklimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek Ramazan Etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.

ÜCRETSİZ SERVİS KALDIRILACAK

Nevşehir Belediyesi tarafından, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Ramazan Etkinlikleri ve iftar sofrasına katılmak isteyen vatandaşlar için 2000 Evler Mahallesi ve M. Akif Ersoy Mahallelerinden ücretsiz servis kaldırılacak.

  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Ramazan Etkinlikleri ve İftar Sofrasına katılmak isteyen vatandaşlardan 2000 Evler Mahallesi -Üniversite bölgesinde oturanlar için 18.30-19.15 saatleri arasında Tarım İl Müdürlüğü önünden, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi TOKİ bölgesinde oturan vatandaşlar için ise 1. Etap İş Merkezi önünden 18.30-19.15 saatleri arasında ücretsiz servis kaldırılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">