Seçen: “Cumhuriyet İle Türk Milleti Yeni Ufuklar Kazandı”

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen,  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Seçen: “Cumhuriyet İle Türk Milleti Yeni Ufuklar Kazandı”

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, köklü ve eşsiz tarihinde hür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti’nin, özellikle son yıllarda çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşılmada önemli gelişmelerin ortaya koyduğunu ifade etti.

Bugüne kadar bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan Türk Milleti’nin, kahramanlıklarla dolu şanlı tarihinin İnsanlık alemine örnek olacak bir dünya medeniyeti kurduğunu kaydeden Seçen,  mesajında şunları kaydetti; “Büyük Türk Milleti, her türlü imkansızlığa ve yokluğu rağmen, modern ve gelişmiş silah donanımına sahip ülkelere karşı Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ile birlikte verdiği Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya büyük bir bağımsızlık örneği gösterdiler. Tarih boyunca şanlı zaferler kazanan büyük Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağını binlerce şehit vererek yeniden tüm dünyaya haykırdığı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Cumhuriyet’i kurarak taçlandırmıştır. Cumhuriyet, tüm değerleri ile Türk insanına geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yeni ufuklar açmayı sürdürecektir. Büyük Türk Milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine taviz vermeden, bir dünya devi olduğunu ispat edecektir. Özellikle ülkemizin son yıllarda birçok alanda dev atılımları bunun en önemli göstergelerden birisidir. Değerli vatandaşlarımızın böylesine anlamlı gününü kutlar, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER