Verenel Derneği, Başkan Arı için Arakan’da Kuran-I Kerim dağıttı

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Nevşehir Temsilciliği, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın mazbatasını alarak göreve başlaması üzerine Arakan’da Kuran-ı Kerim dağıttı.

Verenel Derneği, Başkan Arı için Arakan’da Kuran-I Kerim dağıttı

Arakan’da Budist zulmünden kaçan Müslümanlar için Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından kurulan Verenel köyünde Medresede Hafızlık eğitimi alan çocuklara, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın mazbata alarak göreve başlamasının ardından Kuran-ı Kerim dağıtıldı.

Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Nevşehir temsilcisi Mustafa Gençtürk, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın göreve başlaması ile böyle bir hediyeleşmeyi daha uygun görerek Arakan’daki hafız çocuklara Kuran-ı Kerim dağıttıklarını söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’da, Verenel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Nevşehir temsilcisi Mehmet Gençtürk’e teşekkür etti. Başkan Arı : “ Belediye Başkanı olarak seçilip mazbatamızı almamız üzerine Arakan Kamplarında bizim adımıza Kuran-ı Kerim dağıtarak senelerce unutamayacağım çok anlamlı bir hediye veren Verenel Derneği Nevşehir Temsilciliğimize teşekkür ediyorum.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER