Yeni şebekenin devreye girmesiyle eski asbestli su borularında arızalar meydana geldi

Nevşehir’in bazı mahallelerinde, eski asbestli içme suyu hatlarında yaşanan arızadan kaynaklı su kesintisinin giderilmesi için belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni şebekenin devreye girmesiyle eski asbestli su borularında arızalar meydana geldi

Nevşehir Belediyesi tarafından şehrin birçok mahallesini besleyen ana isale hattında yapılan çalışmalarla birlikte asbestli borular yeni nesil ve uzun kullanım ömürlü düktil borular ile değiştirilmesinin ardından 24 saat planlanan su kesintisi dün akşam saatlerinde daha erken sonuçlandırılıp şebekeye su verilmeye başlandı.

Şebekenin yeniden aktif hale gelmesiyle şehrin genelinde yaygın olarak kullanılan bazı hatlardaki eski asbestli borularda oluşan basınç çeşitli patlak ve arızalara sebebiyet verdi. Asbestli boruların dayanıklı olmaması nedeniyle eski hatlarda yer yer büyük çatlaklar oluşurken Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren tarafından arızalara müdahale edildi.

Belediye ekipleri söz konusu arızanın gidererek 2000 Evler ve Güzelyurt Mahallelerinin büyük bölümü ile 15 Temmuz Mahallesine yeniden su vermek için yoğun bir çaba harcıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ - 2 hafta Önce

Ramazan gün , salgında çok mantıksız bir iş bu. Tam 30 saattir sularımız kesik , 4 çocukla evde su kalmadı. ‘Salgın nedeni ile elinizi sürekli yıkayın , hijyene dikkat edin’ dendiği bir zamanda İl Pandemi kurulundan onay alınmadan böyle bir çalışmaya girilmemeliydi. Büyük bir ihtimalle hijyen ihlalinden ailecek Afedersiniz ishal olduk. Bari mahalle aralarına itfaiy ile su gönderin elimizi yıkamaya. İçme suyu dağıtımı da yapılmalı markette su kalmamış.

SIRADAKİ HABER