Çakıllı köyünde Dolaz Şenliği yapıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Derinkuyu’nun Çakıllı köyünde düzenlenen geleneksel Savak Yaylası 10. Dolaz Şenliği’ne katıldı.

Çakıllı köyünde Dolaz Şenliği yapıldı

Çakıllı Köyü Muhtarlığı ile Çakıllı Köyü Kültür Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen 10. Dolaz Şenliği’ne katılan Vali İlhami Aktaş, vatandaşlarla sohbet ederek, Kurban Bayramlarını tebrik etti ve şenliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlik hakkında Vali Aktaş’a bilgiler veren Çakıllı Köyü Muhtar Seyit Poyraz, şenlik kapsamında köye ve yöreye has dolaz yarışması ile çeşitli etkinliklerin yapılacağını belirtti.

Poyraz, bu gibi şenlikler vesilesiyle köy halkı ile birlik ve beraberliğin güçlendirildiğini, çevre köy ve kasabalarla dayanışma ve iletişimin arttığını ifade etti.

Şenliğe Vali İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Derinkuyu Kaymakam Vekili Doğukan Koyuncu, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, köy muhtarları, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gurbetçiler, köylü vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER