Derinkuyu MYO’dan süt sığırcılığı işletmesine teknik gezi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu tarafından, Neveksan Gıda Tarım Hayvancılık Süt Ürünleri Nakliyat Akaryakıt Petrol Sanayi Tic. Ltd. Şti.’ye ait süt sığırcılığı işletmesine ziyarette bulunuldu.

Derinkuyu MYO’dan süt sığırcılığı işletmesine teknik gezi
banner116

NEVÜ Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aysel Kekillioğlu, Öğr. Gör. Murat Şen ve Öğr. Gör. Coşkun Aslan’ın üniversitenin mesleki teknik gezileri kapsamında Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan Neveksan Gıda Tarım Hayvancılık Süt Ürünleri Nakliyat Akaryakıt Petrol Sanayi Tic. Ltd. Şti.’ni ziyaretlerinde kendilerini, şirket yetkilileri Dinçer Akdemir, Kemal Güner ve işletme Veteriner Hekimi Tugay Demir karşıladı.

İşletme yetkilileri eşliğinde işletmeyi gezerek incelemelerde bulunan Derinkuyu MYO Müdürü Kekillioğlu ve beraberindeki öğretim elemanları, işletmeye ait besi alanları, yem depolama alanları, süt sağım ünitesi, buzağı kulübeleri, idari bölümleri, yem bitkisi ekimi yapılan alanlar ve sürü yönetimi sistemi hakkında işletme yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyarette ayrıca, üniversite ile birlikte yürütülebilecek işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER