Derinkuyu’da ilçe tarihinin en büyük ihalesi yapılıyor

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, yaklaşık maliyeti 32 Milyon TL olan dev yatırımın 10 Şubat’ta ihalesinin yapılacağını duyurdu.

Derinkuyu’da ilçe tarihinin en büyük ihalesi yapılıyor

Aksoy’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, içme suyu inşaatı ile su kuyusundan çıkan suyun daha sağlıklı tüketilebilmesi için temiz su arıtma tesisi ve su deposu yapım işi için Kamu İhale Kurumu tarafından 10 Şubat’ta yapım işi ihale edilecek.

Aksoy, paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Eskimiş su hattının sürekli patlayarak yapılı olan üst yapıya, ilçe merkezimizde bulunan turistlik Derinkuyu Yeraltı Şehrimize, belediyemizin hizmet için kullanılacak parası ile zamanını ve en önemlisi de insan sağlığına zararından dolayı asbestli içime suyu hattını, belediye tarihinin en büyük ihalesi olacak yaklaşık maliyeti 32 Milyon TL tutarındaki ihalemiz ile değiştiriyoruz. Bu proje sonucunda 50 yıl ekonomik ömrü olacak içme suyu inşaatının ilçemiz halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sukap kapsamında yapılacak olan içme suyu şebekesi projesinde bizden desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Açıkgöz ve Sayın Yücel Menekşe’ye şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER