Doğala Ortaokulu’nun ismi ”Şehit Turan Damgacı Ortaokulu” olarak değiştirildi

Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala köyünde bulunan Doğala Ortaokulu’nun ismi  “Şehit Turan Damgacı Ortaokulu” olarak değiştirildi.

Doğala Ortaokulu’nun ismi ”Şehit Turan Damgacı Ortaokulu” olarak değiştirildi

Yeni tabelası asılan okulda düzenlenen törene Derinkuyu Kaymakamı Mert Kumcu, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak ve Şehidin annesi Elmas Damgacı katıldı.

Kaymakam Kumcu, burada yaptığı konuşmasında; "Şehitlerimiz vatanımız için canlarını feda eden kahramanlarımızdır. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bugün burada biz rahat yaşıyor, halkımıza rahat hizmet edebiliyorsak bunu vatan toprağını kanlarıyla sulamış şehitlerimize borçluyuz. İlçemiz Doğala köyündeki Doğala Ortaokulu ismini Şehit Turan Damgacı Ortaokulu olarak değiştirdik. Artık bundan böyle şehidimizin ismi ülkemiz var olduğu sürece bu okulda yaşatılmış olacak. Bu okuldaki öğrencilerimiz de şehidimizin aziz hatırasıyla eğitim ve öğretimlerini sürdürecek. Bugüne kadar memleketimiz için şehit olan askerlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz" dedi.

Şehidin annesi Elmas Damgacı ise çok duygulandıklarını belirterek, “Okula şehidimizin adının verilmesi bizleri çok mutlu etti. Duyarlılıklarından dolayı tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Programın ardından ana sınıfı öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Kumcu, öğrenciler ile yakından ilgilenerek okul yöneticilerinden bilgiler aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER