Okul servis şoförleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Derinkuyu ilçesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul servis şoförleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Okul servis şoförleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Derinkuyu Şehit Selçuk Karabakla Ortaokulu'nda gerçekleşen toplantıya Şube Müdürü Abdulkadir Altun, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi görevlileri katıldı.

Toplantıda taşımalı eğitimde görev alacak şoförlere MEB Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim yönetmeliğinde belirtilen esaslar üzerinde duruldu. Şoförlere, belirlenen güzergâhlardan öğrencileri almaları ve belirtilen okullara öğrencileri imza karşılığında teslim etmeleri, taşıma esnasında yüksek sesle müzik dinlenmemesi, kemerlerin takılı olması, araç temizliğine dikkat edilmesi, sigara kullanılmaması konularında uyarılarda bulunuldu.

Taşıma araçlarının bakımının yapılması, yolcu ve yük taşıması yapılmaması, izinsiz başka şoför çalıştırılmaması, araç değişikliğinin onaya bağlanması, araç sigortalarının günü gününe yapılması,  araçların temiz olması, emniyet kemeri takılması hususuna riayet edilmesi, emniyet ve jandarma tarafından gerekli denetimlerin yapılması, yangın tüpleri ve ilk yardım çantalarının güncel olacak şekilde hazır edilmesi konularında şoförlere gerekli uyarılar yapıldı.

Ayrıca COVID-19 ile mücadele çerçevesinde servislerde Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan "COVID-19 Kapsamında Personel Servis Araçlarıyla İlgili Alınması Gereken Önlemler"e tavizsiz uyulması, araçlarda görev yapan personelin aşılarının yapılması, servislerin havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyonu, genel iç temizliğinin gün sonunda su ve deterjan ile yapılması konularında uyarılarda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER