Suvermez'de hayvan hakları anlatıldı

Nevşehir İl Özel İdaresinde sokak hayvanları ile ilgili kurumlar arası dayanışma ve işbirliği eğitimleri devam ediyor.

Suvermez'de hayvan hakları anlatıldı

Kanunda da yer aldığı üzere; Kurumlar arası dayanışma ve iş birliğini artırmak amacıyla diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma yürütülerek alanında uzman personellerle seminerler düzenlenmesi planlanmıştır. Bu kapsamda; Tarım ve Orman Bakanlığı, 8. Şube Müdürlüğünden Ürgüp Şefi/ Veteriner Hekim Tekin Keçeci ve Kapadokya İl Özel İdareler ve Belediyeler Birliği, Hayvan Kasabasından Veteriner Hekim Rıdvan Şimşek ile Derinkuyu, Suvermez  köyünde, hem köyde eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine, hem de yerel halka yönelik bir seminer düzenlendi. 

Veteriner hekim Rıdvan Şimşek tarafından sokak hayvanlarının yaşam alanları, yasal hakları, kısırlaştırmanın önemi, davranışlarının altında yatan ihtiyaçları, nasıl davranmamız gerektiği, onların beden dilleri ve hareketleri ile ne anlatmak istedikleri hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi. Bununla beraber bir sorun karşısında nerelere başvurmaları gerektiği anlatıldı. İlgili yasal süreçler ve Hayvan Kasabası işleyişi hakkında Veteriner Hekimce gerekli bilgilendirmeler yapıldı. 

Seminer sonrası sokak hayvanlarının yanımıza gelmesi üzerine çocuklarla uygulamalı beden dilini anlama, hayvana yaklaşım ve hayvan sevgisi deneyimleme fırsatı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93