20. Millî Eğitim Şûrası ön hazırlık çalışma toplantısının ikincisi gerçekleştirildi

20. Millî Eğitim Şûrası'nın Nevşehir ön hazırlık çalışmasının ikincisi İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında gerçekleştirildi.

20. Millî Eğitim Şûrası ön hazırlık çalışma toplantısının ikincisi gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "en yüksek danışma kurulu" olarak tanımlanan Millî Eğitim Şûrasının 20.si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı koordinesinde 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında Ankara'da toplanacak.

"Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği", "Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi" ve "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi" üç ana konuda özel ihtisas komisyonunun kurulacağı 20. Millî Eğitim Şûrası'nın Nevşehir ön hazırlık çalışmasının ikincisi İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında, özel öğretimden sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Dildöken, din öğretiminden sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Saltık, Temel Eğitim Şube Müdürü Malik Erdoğan, Ortaöğretim Şube Müdürü Fatih Günkan, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bilal Altan ve her kademe okulu temsilen belirlenen komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şûraya katkı sağlamak üzere il merkezi ve ilçelerdeki eğitim paydaşlarından komisyon oluşturmaları ve ortaya çıkan tespit, öneri, talep ve görüşlerini rapor halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne göndermeleri istenmişti. Yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sunulan “20. Milli Eğitim Şurası Alt Komisyonunun Taslak Raporu” değerlendirildi. Taslak raporunun Nevşehir Şura Üst Kurulu tarafından değerlendirilmesi ve “20. Milli Eğitim Şurası İl Raporu”na dönüştürülmesiyle toplantı sonlandırıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir pek çok yenilikçi fikrin sunulduğu, yapılan istişare sonucunda oluşan görüşlerin değerlendirilmek üzere raporlandığı 20. Millî Eğitim Şûrası Nevşehir ön hazırlık değerlendirme toplantısının hayırlı olması temennisinde bulunarak il raporunun hazırlık sürecinde emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER