23 yıllık gurur tablosu

Türkiye’nin eğitim uygarlığı, Nevşehir’in bünyesinde en çok öğrenci eğiten kurumu olan Özel Altınyıldız Koleji’nde eğitim öğretim döneminin son günlerine yaklaşılırken, kolej yine gerek sınavlarda elde ettiği başarıyla, gerekse yıl içerisinde eğitim, spor, kültürel ve sosyal faaliyetlerdeki başarısıyla Nevşehir’in en büyük eğitim kurumu olma gururunu yaşamayı sürdürüyor. 

23 yıllık gurur tablosu

1998 Yılında halen yönetim kurulu başkanlığını sürdüren Ragıp Özaltın, Fevzi Karaca, Kamuran ve Soner Özaltın, Aydın Ün, Ahmet Sonat, Necip Atasever, Mehmet Eravcı, Nejat Kulak ve Gönül Değerlier tarafından kurulan Altınyıldız Koleji o günden bu yana geçen süre içerisinde bünyesinde 3 ayrı okul kompleksi, bin 500’ü aşkın öğrenci, 100’ü aşkın öğretmen, 50’yi aşkın çalışanı ile Nevşehir’in en büyük eğitim kurumu haline geldi. 

Hizmete açıldığı günden bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren, başarıyla sadece Nevşehir’in değil Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları arasında Parmaklı gösterilen bir eğitim yuvası olan Özel Altınyıldız Koleji’nin bu başarısında emeği, tecrübesi, fedakarlığı tartışılmayacak isimlerin başında ise Kolejin 23 yıldır genel müdürlüğünü üstlenen Serhat İğdeci var.

Kolej öncesinde Nevşehir’in en köklü eğitim kurumlarından Anadolu Lisesi müdürlüğündeki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken İğdeci, kuruluşunun 23. yılını geride bırakan Özel Altınyıldız Koleji’nin başarılarıyla gururlanmayı hak eden en baştaki ismi olmayı sürdürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER