4 yıllık eğitim stratejileri belirleniyor

Millî Eğitim Bakanlığı 2019-2023 dönemi stratejik plan süreci 2018/16 Sayılı Stratejik Planlama Genelgesi ile başlatılmış ve Genelge eki Hazırlık Programında merkez ve taşra birimlerinin çalışma takvimi ile uyulacak diğer hususlar belirtilmişti. Stratejik yönetim sistemi mantığına ve mevzuata uygun olarak yürütülmesi beklenen çalışmalara ilişkin Başkanlığa ulaşan sorular ile sorun yaşanacağı düşünülen alanlara ilişkin hazırlık yapıldı.

4 yıllık eğitim stratejileri belirleniyor

Bu kapsamda açıklama yazısı hazırlanmış ve üst politika belgeleri belirlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2023 stratejik planını hazırlamak üzere hazırlık toplantısı Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Milli Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, stratejik planın önemine değinerek Bakanlığın Strateji Geliştirme Başkanlığı talimatları doğrultusunda Müdürlüğün 2019-2023 stratejik planını hazırlanması gerektiğini ve planı hazırlarken hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantı 2019-2023 stratejik planı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili sunum ve soru-cevap bölümü ile sona erdi.

MHA

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER