Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Nevşehir’in gururu oldu

YKS 2021 sonuçlarının açıklanmasının ardından Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi, Türkiye’nin ve Nevşehir’in en başarılı okulları arasındaki yerini perçinledi.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Nevşehir’in gururu oldu

Nevşehir birinciliklerini kazanan öğrenciler, Türkiye de ilk 100 dereceye giren Nevşehir’den tek okul olmanın gururunu yaşıyor. Nevşehir’de bireysel ve yerleştirme sonuçlarıyla en başarılı okul yine Altınyıldız Koleji oldu.   

Altınyıldız Kolejinden yapılan açıklamada, “Akademik başarıları kadar sosyal becerileri, etkinlikleri ve toplumsal projelerde yer almaları ile öne çıkan öğrencilerimiz hayatlarına devam edecekleri yeni okullarında Altınyıldız bayrağını taşıyarak bizleri gururlandırmaya devam edecek. Tüm mezunlarımızın başarılarıyla gurur duyuyor, hayal ettikleri geleceğe sahip olmalarını diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YKS 2021 yerleştirme listesi:

SN

ADI-SOYADI

ÜNİVERSİTE ADI

BÖLÜMÜ

1

Elif Sude Yağcı

Boğaziçi Üniversitesi

İşletme(İngilizce)

2

Elif Özüberk

Boğaziçi Üniversitesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)

3

Saadet Özer

Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniv.

Tıp(Burslu)

4

Bahar Amuca

Koç Üniv.

Tıp (İngilizce)Burslu

5

Enes Katkıcı

Hacettepe Üniv.

Tıp

6

Berke Yağmuroğlu

İstanbul Üniv.-Cerrahpaşa

Tıp

7

Arda Yalçın

Gazi Üniv.

Tıp (İngilizce)

8

Celalettin Dursun

Sağlık Bilimleri Üniv.Gülhane

Tıp

9

Merve Gökşen Yücel

Aksaray Üniv.

Tıp

10

Ebrar Eskici

Karabük Üniv.

Tıp

11

Cansu Şardağ

Kastamonu Üniv.

Tıp

12

Alime Sude Güler

Karatay Üniv.

Tıp

13

İrem Nur Gövercin

Ufuk Üniv.

Tıp

14

Mustafa Canıtez

Sabancı Üniv.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri (İngilizce)Burslu

15

Seyyid Ali Cebeci

Sabancı Üniv.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri (İngilizce)Burslu

16

Hazal Yasemin Atsak

İstanbul Üniv.

Psikoloji(İngilizce)Burslu

17

Zeynep Rüveyda İnanıcı

Gazi Üniv.

Diş Hekimliği

18

Zehra Balkanlıoğlu

Kırıkkale Üniv.

Diş Hekimliği

19

Emine Çiftci

Mersin Üniversitesi

Eczacılık Fakültesi

20

Berra Ağır

Medipol Üniv.

Eczacılık Fakültesi

21

Sıla Aksoy

Koç Üniv.

Hukuk (Burslu)

22

Özer Ömer Demirkesen

Ankara Üniv.

Hukuk

23

Ceyda Han

Sakarya Üniv.

Hukuk

24

Melek Aksüt

Tokat Gazi Osman Paşa Üniv.

Hukuk

25

Sabiha Ayça Seyfi

Ankara Atılım Üniv.

Hukuk(Burslu)

26

Özgür Ozan Özkan

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Hukuk

27

Sıla Sönmez

Hacettepe Üniv.

Elektrik Elektronik Mühendisliği

28

Hasan Buğra Eldivan

Koç Üniv.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği(İngilizce)

29

Zeynep Şevval Kara

İstanbul Teknik Üniv.

Uzay Mühedisliği (İngilizce)

30

Berk Can

Bahçeşehir Üniv

İşletme Mühendisliği(İngilizce) Burslu

31

Emre Kaan Özkan

Yeditepe Üniv.

Bilgisayar Mühendislilği (Burslu)

32

Yusuf Can Gökçe

Yeditepe Üniv.

Endüstri Mühendisliği

33

Berke Ülgen

Kadir Has Üniv.

Endüstri Mühendisliği(Burslu)

34

Emin Ekmekci

Ankara Atılım Üniv.

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)Burslu

35

Bilge Gökgöz

İstanbul Bilgi Üniv.

Endüstriyel Tasarım (İngilizce)Burslu

36

Ata Emir Uncu

Kocaeli Üniv.

Bilgisayar Mühendisliği

37

Koray Ataş

Eskişehir Teknik Üniv.

Uçak Gövde ve Motor Bakımı

38

Pelin Özgün

TED Üniversitesi

Yazılım Mühendisliği(İngilizce)

39

Ömer Çevrük

İstanbul Maltepe Üniv.

Yazılım Mühendisliği

40

Melike Karaca

ODTÜ (Kıbrıs Kampüsü)

Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Burslu

41

Ayşe İrem Özer

Ankara Ostim Teknik Üniv.

Yazılım Mühendisliği (Burslu)

42

Miraç Yiğit Peker

Gezbe Teknik Üniv.

İnşaat Mühendisliği(İngilizce)

43

Halit Berk Avtutan

Selçuk Üniv.

Makine Mühendisliği

44

Ahmet Yasin Çamak

Sakarya Üniv.

Makine Mühendisliği

45

Mert Meriç Karabıyık

Yıldırım Beyazit Üniv.

Makine Mühendisliği

46

Zeynep Sıla Mart

Marmara Üniv.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

47

Ecem Topuz

İstanbul Üniv.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

48

Mustafa Burak Kaynar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

49

Ali Baran Yumuş

ODTÜ

Mimarlık Fakültesi

50

İrem Ceren Çavdar

Gazi Üniv.

Mimarlık(İngilizce)

51

Kübra Sultan Bozkurt

Gebze Teknik Üniv.

Mimarlık

52

Gül Beste Özdemir

Erciyes Üniv.

Mimarlık Fakültesi

53

Rümeysa Kartal

Niğde Ömer Halis Demir Üniv.

Mimarlık

54

Gizem Çiftci

İstanbul Özyeğin  Üniv.

Mimarlık (Burslu)

55

İlayda Topaç

Nuh Naci Yazgan Üniv.

Mimarlık(Burslu)

56

Umay Zişan Yılmaz

Nuh Naci Yazgan Üniv.

Mimarlık(Burslu)

57

Damla İman

Kırşehir Ahi Evran Üniv.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

58

İlayda Nur Pekgöz

Aksaray Üniv.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

59

Gülsena Ataseven

Necmettin Erbakan Üniv.

Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği

60

Berkay Göz

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv.

İngilizce Öğretmenliği

61

Bedirhan Dağlı

Ankara Çankaya Üniv.

İngiliz Dili Ve Edebiyatı(İngilizce)Burslu

62

İpek Yarılı

Kapadokya Üniv.

Dil ve Konuşma Terapisi(Burslu)

63

Selin Tutak

Yıldız Teknik Üniv.

Biyo Mühendislik(İngilizce)

64

Şevket Onur Kılıç

Pamukkale Üniv.

Otomotiv Mühendisliği

65

Burak Ok

Ankara Sosyal Bilimler Fak.

Psikoloji

66

Yağmur Güney

Kapadokya Üniv.

Psikoloji

67

Ayşe Karanfil

Kapadokya Üniv.

Psikoloji

68

Zehra Dalkılıç

Kapadokya Üniv.

Psikoloji (Burslu)

69

Dolunay Yılmaz

Ankara Gata

Hemşirelik

70

Nazar Öztaş

Selçuk Üniv.

Veteriner Fakültesi

71

Berkay Umut Berk

Afyon Üniv.

Veterinerlik Fakültesi

72

Hakkı Amil

Ankara Hacı Bayram Veli Üniv.

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

73

Nurgül Özdemir

Erciyes Üniv.

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi

74

Gözde Korucu

İstanbul Rumeli Üniv.

Uluslararası İlişkiler (Burslu)

75

Buse Solak

Ankara Yıldırım Beyazit Üniv.

Sosyal Hizmet

76

Damla Ödemiş

Baldırma 17 Eylül Üniv.

Sosyal Hizmet

77

Ayşe Berre Ekici

Beykent Üniv.

Medya ve İletişim

78

Yağmur Baba

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv.

Antrenörlük

79

İhsan Çayır

Eskişehir Üniv.

Kamu Yönetimi(Açıköğretim)

80

Murat Sadık Kaya

Necmettin Erbakan Üniv.

Yönetim Bilişim Sistemleri

81

Mert Eren Zeylan

Bilgi Üniv.

Yönetim Bilişim Sistemleri

82

İlayda Esen

İstanbul Kültür Üniv.

Adalet

83

Berna Turacık

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Maliye

84

Hamza Teymen

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv.

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları

85

Nursal Serttaş

Erciyes Üniv.

Bankacılık

86

Aleynanur Çavdar

Afyon Kocatepe Üniv.

Mimari Restorasyon

87

Miray Kaymakçı

Kapadokya Üniv.

Mimari Restorasyon (Burslu)

88

Berkay Altınsoy

Kapadokya Üniv.

Uçak Teknolojisi (Burslu)

89

Senanur Bozlak

Kapadokya Üniv.

Anestezi(Burslu)

90

Beyza Kayacı

Kapadokya Üniv.

Ağız Ve Diş Sağlığı (Burslu)

91

Dilay Danacı

Ankara Yıldırım Beyazit Üniv.

Optisyenlik

92

Burhan Çalışkan

Kapadokya Üniv.

Optisyenlik(Burslu)

93

Yaşar Cehrili

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv.

Turist Rehberliği

94

Yaşar Çalışkan

Kapadokya Üniv.

Turist Rehberliği(Burslu)

95

İrem Karagöz

Kapadokya Üniv.

Turist Rehbeliği(Burslu)

96

Bekir Aydınoğlu

Kapadokya Üniv.

Turist Rehbeliği(Burslu)

97

Baturalp İnan

Mersin Üniversitesi

Otomotiv Teknolojisi

98

Furkan Enes Karslı

Kapadokya Üniv.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri(Burslu)

99

Elif Taşçı

Bursa Uludağ Üniv.

Gıda Teknolojisi

100

Neva Köse

Erciyes Üniv.

Laboratuar Teknolojisi

101

Ali Berkay Yazgı

Kocaeli Üniv.

Atçılık Ve Antrenörlüğü

102

Ekrem Dedeoğlu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniv.

Muhasebe

103

Kaan Köşker

Tarsus Üniv.

Makine

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 11:14
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER