Altınyıldız Koleji 5.Kitap Okuma Yarışması yapıldı

Özel Altınyıldız Koleji´nin düzenlediği 5.Nevşehir Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması gerçekleştirildi.

Altınyıldız Koleji 5.Kitap Okuma Yarışması yapıldı

Yapılan açıklama şu şekilde: “Özel Altınyıldız Koleji´nin düzenlemiş olduğu 5.Nevşehir Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması 10.04.2019 Çarşamba günü gerçekleştirilmiştir. 26 Ortaokulun yarıştığı, kaybedenin olmadığı etkinlik şenlik havasında gerçekleşti.

"Okumak; hayatı anlamak, başkalarının deneyimlerini paylaşarak kendimize olabilecek en doğru yolu çizmek, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaktır. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür; fakat bütün medeniyetlerin tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası hala yazıldıkları gün kadar taze yazarlarının sözleri yazıldıkları gün kadar çarpıcıdır.”

Altınyıldız Eğitim Kurumları tarafından gelenekselleştirilen ve bugün 5.si gerçekleştirilen “İl Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması” büyük ilgi görmüştür.

Yarışmaya, vatandaşların cam ve mal emniyetini sağlamak için canla başla calışan emniyet mensuplarımızın Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü kutlanarak başlandı.

Kuruluşunun 21.yılını kutlayan Altınyıldız Eğitim Kurumları, hayatın her alanına dokunarak gençlerin gelişimini bir bütün olarak sağlamayı misyon edinmiş, bu amaç doğrultusunda pek çok sosyal, kültürel ve sportif faaliyetin içerisinde yer almıştır.

Nevşehir genelindeki bütün 8.sınıflar arasında, dikkatleri yazarlara ve kitaplara çekmek, kitap okumaya olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin kendine güven duygusunu geliştirmek, öğrenciye okulunu temsil etme bilincini kazandırmak, bu yarışmayı planlarken okulumuzun temel hedefi olmuştur.

Bu yılki yarışmamızda öğrencilerimize “Gün Olur Asra Bedel ”, ”Eskici ve Oğulları  ”, ”Kuyucaklı Yusuf ” adlı eserlerden sorular sorulmuştur. Her kitaptan 10´ar soru toplamda 30 soru sorulmuştur.

Yarışmaya Nevşehir merkez ilçe ve kasabalardan 26 okul müracaat etti.

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, yarışmaya katılan tüm öğrencileri, öğretmenleri ve okul müdürlerini tebrik ederek, ödüllerini verdi.

Ödül törenine Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mustafa Ece, Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, Okul Müdürleri, yöneticiler ve öğretmenler katılmıştır.

Yarışmaya katılan tüm okulları ve ekipleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, 

”Kitap okumanın özendirilmesine büyük hizmet eden bu yarışmaya katılan herkesi ve etkinliği düzenleyen Altınyıldız Eğitim Kurumlarını kutluyorum. Böylesine güzel bir organizasyonla öğrencilerimizin kitaplarla buluşması sağlanmış ve her yıl bu güzel etkinlik geleneksel olarak düzenlenmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yarışmada

1. olan okulumuz; Derinkuyu İmam Hatip Ortaokulu,

2. olan okulumuz Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu,

3. olan okulumuz 75. Yıl Ortaokulu’dur.

1,2. ve 3. olan okullarımıza altın, ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve danışman öğretmenlerine "Plaket", "Başarı Belgesi" ve "Kitap" hediye edilmiştir.

5.Kitap Okuma Yarışmasına Katılan Okullar,

23 Nisan Ortaokulu, 75.Yıl Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Çardak İmam Hatip Ortaokulu, Derinkuyu İmam Hatip Ortaokulu, Özyayla Ortaokulu, Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu, Gazi Osman Paşa Ortaokulu, Hacı Lütfi Pamukçu Ortaokulu, Damat İbrahim Paşa Ortaokulu, Derinkuyu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Derinkuyu Şehit Selçuk Karabakla Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Ergün Ortaokulu, Alparslan Ortaokulu, Mehmet Gülen Ortaokulu, Ali Baran Numanoğlu Ortaokulu, Ürgüp Atatürk Ortaokulu, Derinkuyu Fatih Ortaokulu, Göre Ortaokulu, Ürgüp Mehmet Diker Ortaokulu, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Kaymaklı Atatük Ortaokulu, Acıgöl İmam Hatip Ortaokulu,  Şehit Semih Turgut Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu.

Etkinlik sonrası katılımcılara Altınyıldız Lise Kampüsünde öğle yemeği ikram edilmiştir.

Nevşehir genelindeki bütün okullarda öğrencileri okumaya sevk eden Özel Altınyıldız Koleji olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:38
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER