Altınyıldız Koleji üniversite yerleştirme sonuçlarında yine şampiyon

Altınyıldız Kolejli 132 öğrenci 2019 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye’nin en gözde üniversitelerini kazanma başarısı gösterdi.

Altınyıldız Koleji üniversite yerleştirme sonuçlarında yine şampiyon

Yapılan açıklama şu şekilde; “2019 Üniversite Sınavlarında Nevşehir birinciliklerini kazanarak Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan Altınyıldız Koleji öğrencileri, yerleştirme sonuçlarında Türkiye’nin en gözde Üniversitelerini kazanma başarısı gösterdiler.

2019 Üniversite Yerleştirme sonuçlarına göre 132 Altınyıldız Kolejli öğrenci daha üniversiteli oldu.

Altınyıldız Koleji yıllardır Üniversite sınavlarında İl Birinciliklerini ve Türkiye derecelerini kazanarak Nevşehir’in gururu olmaktadır.

2019 Üniversite Sınavlarında Nevşehir birinciliklerini alan öğrencilerimiz, Galatasaray, Boğaziçi, Koç, ODTÜ, Ankara, İstanbul, Hacettepe ve diğer üniversitelerin Tıp, Mühendislik, Hukuk, Diş Hekimliği, Eğitim gibi Fakültelerini kazanma başarısı göstermişlerdir.

2019 Nevşehir Şampiyonu Altınyıldız Kolejinden muhteşem başarı,

Altınyıldız Kolejliler; 13 Tıp Fakültesi, 7 Hukuk, 6 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 46 Mühendislik-Mimarlık,  12 Eğitim, 25 Sağlık Bilimleri, 21 İşletme ve diğer fakülteler olmak üzere öğrencilerimiz Türkiye'nin seçkin üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER