Altınyıldız Koleji’nde 10 Kasım Atatürk’ü anma programı

Altınyıldız Koleji’nde Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Altınyıldız Koleji’nde 10 Kasım Atatürk’ü anma programı

Bu sevgi hiç bitmeyecek!

83 Yıllık Özlem… Yine bir 10 Kasım, yine hüzünlü bir Kasım sabahındayız. Bugün kahraman ulusumuzun büyük önderi ve Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göçüşünün 83. yıl dönümü. Saatler 9’u 5 geçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atan bize azmi, cesareti ve onuru öğreten, insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu, koca bir yürek durdu. Ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölümlere yas tutmak değildi.

Esas olan yaşamak ve yaşatmaktı o ruhu.

Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü dolayısıyla Altınyıldız Koleji’nde anma töreni düzenlendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Biyoloji öğretmeni Gaye Çiğdem Çiçek yaptı. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ile Müzik öğretmeninin hazırlamış olduğu Atatürk adlı Oratoryo büyük ilgiyle izlendi. Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Gençliğe Hitabeyi okudu.

Büyük beğeni toplayan programın sonunda öğrenciler Cumhuriyeti koruyacaklarına, Atatürk ve tüm şehitlerin aziz hatıralarına sahip çıkacaklarına söz verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER