Altınyıldız Kolejinde Sağlık Eğitim Seminerleri

Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Obezite ve AİDS” konulu seminer düzenlendi.

Altınyıldız Kolejinde Sağlık Eğitim Seminerleri

Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Eğitim Programı dahilinde çağımızın büyük sorunu olan “Obezite ve AİDS” konulu seminer düzenlendi.

Yapılan açıklama şu şekilde: “Yeterli ve dengeli beslenme, obezitenin önlenmesi, fiziksel aktivite ve hareketli yaşam, Diyabet, Aşırı tuz tüketiminin azaltılması, ekmek israfının önlenmesi hakkında eğitim görevlileri Şennur Alp ve Hatice Akandere tarafından bilgilendirmeler yapılmıştır.

Ayrıca Dr. Furkan Çelik tarafından Aids Nedir? Belirtileri, bulaşma şekli, korunma yolları hakkında görsel materyallerle seminer verilmiştir.

Sağlığımız yakından ilgilendiren iki hassas konu sunum, gösteri, uygulama ve bilgilendirmelerle öğrencilerimizin dikkatini çekmiş olup program sonucunda öğrencilerimizin merak ettikleri soruları ilgililer tarafından cevaplanarak halk sağlığı eğitim programı amacına ulaşmıştır.

Sağlık eğitim seminerine katkılarından dolayı Altınyıldız Koleji yöneticilerine, eğitim görevlileri Şennur Alp, Hatice Akandere ve Dr. Furkan Çelik‘e program için katkılarından dolayı teşekkür eder, tüm halkımıza sağlık dolu yarınlar dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER