Altınyıldız Koleji’nde yeni eğitim öğretim yılı coşkuyla başladı

Altınyıldız Koleji’nde yeni eğitim öğretim yılı düzenlenen programla başladı.

Altınyıldız Koleji’nde yeni eğitim öğretim yılı coşkuyla başladı

Yapılan açıklama şu şekilde; “Altınyıldız Koleji Liselerinde yapılan program Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Düzenlenen programa Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, yöneticiler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Altınyıldız Koleji öğrencisi Baturalp İnan ve Yağmur Açıkyörük “Öğütler ve Vatan Destanı” şiirlerini seslendirdi.

Öğrenciler adına 2019 mezunlarından Üniversite Sınavı Sayısal Nevşehir Birincisi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Korhan Arıkan’ın konuşmasının ardından Müdür Yardımcısı Türkan Yavuz bir konuşma yaparak yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Özel Altınyıldız Liselerini derece ile kazanan öğrenciler ödüllendirildi.

Kimya Zümre Başkanı Mehmet Arslan tarafından 2019-2020 öğretim yılı ilk dersi verildi. İlk dersinin ardından öğrenciler sınıflarında yeni eğitim öğretim yılının derslerine coşkuyla başladı.

2019 Üniversite sınavlarında her yıl olduğu gibi Nevşehir’deki tüm birincilikleri Altınyıldız Liseliler kazanmıştır.

2019 Üniversite Sınavları Türkiye 78.si ve Nevşehir 1. si yine Altınyıldız Koleji öğrencisi olmuştur.

Üniversite sınavları şampiyonu Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri,

2019 Üniversite sınavlarında tam 6 alanda Nevşehir 1.si,

6 Alanda Nevşehir 2.si ve 2 alanda Nevşehir 3.sü olmuş,

Türkiye’de ilk 78, 89, 462, 564, 603, 615, 639, 696, 768, 914, 922, 950, 985 ve daha nice dereceleri kazanan öğrencilerimiz gururumuz olmuştur.

2019 Üniversite Yerleştirme sonuçlarına göre Altınyıldız Koleji öğrencilerinden 144‘ü daha üniversiteli oldu.

Mezun verdiğimiz 18 yılda 129’u Tıp Fakültesi olmak üzere toplam 1403 öğrencimizi Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.            

Başarılı ve istikrarlı yönetimiyle, çağdaş eğitim anlayışıyla, sürekli başarıyı ve Kaliteyi ilke edinen Altınyıldız Eğitim Kurumları, eğitimde ekol bir kurum haline gelmiştir.

Başarıları, imkânları ve her geçen gün daha da gelişen okul kampüsüyle Altınyıldız Koleji eğitimde Türkiye’nin parlayan yıldızı olmuştur.

Altınyıldız Koleji, 2019 Üniversite Sınavında Nevşehir tarihinin en başarılı sonuçlarından birisine imza atarak öğrencilerine, 13 Tıp, 46 Mühendislik-Mimarlık, 8 Hukuk, 6 Diş Hekimliği, 2 Eczacılık, 15 Eğitim Fakültesi, 26 Sağlık Bilimleri, 28 İşletme ve diğer fakülteleri kazandırmıştır

2019 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerimizden bazılarının yerleştiği yerler şu şekildedir;

ALTINYILDIZ LİSELERİ 2019  ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI

SIRA

ADI-SOYADI

YERLEŞTİĞİ OKULU

BÖLÜM

1

MEHMET EMİN ÖZDEMİR

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ(FRANSIZCA)

2

KORHAN ARIKAN

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

 TIP FAKÜLTESİ (ÇAPA)

3

MUHAMMED EREN VELİOĞLU

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

İKTİSAT (İNGİLİZCE)

4

OĞUZHAN ÖMER TAŞKIN

ODTÜ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

5

MELİKE SELAMET

ODTÜ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

6

MUHAMMED ALPEREN ALTUNTAŞ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

7

TOLGA MUMYAPAN

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

8

FEYZA BETÜL SÜMER

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

9

OĞUZ KOLUKISA

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

10

DİLAN BOZ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ ( BURSLU)

11

İLKAY KOÇ

ODTÜ

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

12

İBRAHİM BALLI

ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

13

MEHMET TARIK ELÖNÜ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

14

SELİNAY ÜNLÜ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

15

SUDE TAŞAR

SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

16

GÖKSU GÖKTAŞ

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

17

SERKAN ERDOĞAN

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

18

GÖKÇE NUR BUDAK

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

19

BAŞAK ÇELEBİ

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

20

AYŞE SUDE SAĞCAN

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

21

SİNAN UÇAR

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

22

BİLGE FARSAK

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

23

ŞERİFE EKER

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

24

SENA UZGÖREN

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

25

ELİF NUR POLATÇELİK

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

26

EDA ARSLAN

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

27

AHMET SEVİNÇ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

28

ZEHRA ÖZSOY

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

29

MELİH KIZILKAYA

YALOVA ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

30

AYNUR TAŞDEMİR

UFUK ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

31

İNCİ ÖNER

FATİH SULTAN MEHMET ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ(BURSLU)

32

OĞUZHAN BAHAT

KONYA KARATAY ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ

33

NUREFSA AĞIR

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ

34

KÜBRA TUTKUN

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

ECZACILIK FAKÜLTESİ

35

HAMDİ ERKİN SAVRAN

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ

36

YAVUZ SELİM TUNÇYÜREK

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

37

SERDAR KAFALI

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

38

ALİ ALTUNTAŞ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

39

BİLGE SENA KORKMAZ

ODTÜ

İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ (İNGİLİZCE)

40

SERHAN ARSLANER

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

UÇAK MÜHENDİSLİĞİ

41

BENGÜSU KILIÇ

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ

42

MEHMED KAMİL DEMİRTAŞ

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

43

AHMET MUSA ÖRDEK

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

44

ALİ KAAN İŞERİO

İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

45

BARIŞ ÖZEL

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

46

AHMET KEREM KURUOĞLU

ÖMER HALİS DEMİR ÜNİVERSİTESİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

47

MEHMET BERK GÜNEŞ

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

PİLOTAJ (İNGİLİZCE)

48

BERKAY AKTUĞ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

49

NECMİ SEHA CANTEKİN

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ(İNGİLİZCE)

50

KEREM ALPEREN KARACA

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

ve daha nice fakülteleri öğrencilerimiz kazanmıştır.

2019 yılında Altınyıldızlı öğrencilerin kazandığı başarılı sonuçlar, hem ilimizin, hem bölgemizin hem de Türkiye genelinde en iyi sonuçlardan birisidir.

Altınyıldız Eğitim Kurumları 2018-2019 eğitim-öğretim yılında bilimsel, sportif ve kültürel alanlarda birçok başarılar kazanmıştır.

• Satranç, Futsal, Futbol, Hentbol, Voleybol, Besketbol, Taekwondo, Atletizm Kız ve Erkek Takımlarımız Nevşehir Bölge, Türkiye Birincilikleri ve Dünya derecelerini kazanmıştır.

• TÜBİTAK ve Uluslar Bilim Yarışmalarında Bölge Finalistliği kazanıldı.  

Okullarımızı ilk derecelerde kazananlar ile en yüksek puanı alan öğrencilerimize plaketleri Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, yöneticiler, öğretmenler tarafından verildi.

Plaket Alan Öğrenciler

Furkan Eren, Faruk Bora Güvenkaya, Özlem Aydoğdu, Arda Coşkun, Özgü Özkan, Zeynep Oral , Efe Kahveci, Eda Bülbül, Emirhan Usta, Arda Albayrak, Mehmet Efe Dağtaş, Elif Ebrar Küçüköner, Tayyip Arda Tekinarslan, Sıla Solmaz, Melisa Keltepe, Berat Buğra Yarar, Burak Mete Adıyaman, Mehtap Doğa Kılıç.

Yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diliyor ve Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan Altınyıldız Eğitim Kurumlarının başarılarının devamını temenni ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">