Altınyıldız Kolejliler Tekden Munex 2019 Konferansına katıldı

Özel Altınyıldız Koleji öğrencileri 29 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihleri arasında Kayseri Tekden Koleji'nde düzenlenen Munex Konferansı 2019'a katıldı.

Altınyıldız Kolejliler Tekden Munex 2019 Konferansına katıldı

7 farklı komitenin olduğu etkinlikte öğrencilerden Elif Sude Yağcı Yunanistan, Elif Özüberk İrlanda, Alperen Özel Norveç temsilcileri olarak UNEP komitesinde üç gün boyunca çalışmalarda bulundu.

Birleşmiş Milletlerin bir modeli olan konferansın amacı, gençlerin dünyanın sorunları üzerine düşünüp bu sorunlara çözümler sunmalarını sağlamak.

Altınyıldız Koleji, öğrencileri ve İngilizce Öğretmeni Hatice Taksu'yu en güzel şekilde ağırlayan Kayseri Tekden Koleji idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Munex nedir?

Birçok lise ve üniversitede düzenlenen ve Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı etkinliktir. Ayrıca, etkinliğin amacının öğrencilerin ileride siyasetçi ya da diplomat olma gibi hedefleri olsun ya da olmasın katılacakları bu model konferans ile dünyada yaşanan sorunları tanımasıdır.

3 gün boyunca Munex Konferansına katılarak dünya sorunlarına çözüm yolları için çalışan tüm gençleri kutlarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER