Altınyıldız Kreş ve Anaokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni yapıldı

Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni yapıldı

Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda 10 Kasım Çarşamba günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk saygıyla, minnetle ve özlemle anıldı.

Altınyıldız Kreş ve Anaokulundan yapılan açıklamada; “ Türk ulusunu bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 83. Yılında, tüm yurtta olduğu gibi büyük bir özlemle andık.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Atatürk'ün hayatı ve fikirleri konusunda konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Hazırlanmış olan Atatürk Sergisi çocuklarımız tarafından gezildi. Atamızı sonsuza kadar yaşatmanın, Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı genç nesiller yetiştirmekten geçtiğine inanıyor ve aramızdan ayrılışının 83. yılında ulu önder Atatürk'ü saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER