Altınyıldız Liselerinden Nev-Sac tesislerine eğitim gezisi

Altınyıldız Koleji Fen Lisesi 9.sınıflarında öğrenim gören öğrenciler Nev-Sac Metal İnş. Nak. San. Tic. Ltd. Şti. tesislerine eğitim amaçlı gezi gerçekleştirdi.

Altınyıldız Liselerinden Nev-Sac tesislerine eğitim gezisi

Altınyıldız Kolejliler Nevşehir’e ve Türkiye ekonomisine katkılarından dolayı Nev-Sac Metal İnş. Nak. San. Tic. Ltd. Şti.'nden Altınyıldız Koleji mezunu Endüstri Mühendisi Arif Öbekli’yi tebrik etti.

Altınyıldız Koleji Rehberlik Öğretmeni Mustafa Küpeli, Müzik Öğretmeni Gökhan Demir ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen teknik gezide Arif Öbekli, öğrencilere Nev-Sac Metal Boru tesislerinde sacın üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri ve borunun yapım aşamalarını örneklerle anlattı. Yapılarda metal borunun özellikleri ve kullanım alanları konularında öğrencileri bilgilendirdi.

Altınyıldız Koleji Fen Lisesi tarafından Nev-Sac Metal İnş. Nak. San. Tic. Ltd. Şti. tesislerine düzenlenen teknik gezi kapsamında öğrenciler sacın birçok aşamadan geçip metal boru haline nasıl geldiğini öğrendi.

Öğrenciler geziden duydukları memnuniyeti dile getirirken bu tür gezilerle derslerin daha iyi anlaşıldığını, teoriyi pratikle birleştirdiklerini ifade etti.

Altınyıldız Koleji’nden Nevşehir'in en büyük metal boru entegresi olan Nev-Sac Metal İnş. Nak. San. Tic. Ltd. Şti. yönetimine ve personeline gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER