Altınyıldız’da 1. sınıflar zümre toplantısı yapıldı

Altınyıldız’da 2019-2020 öğretim yılı 1. sınıflar zümre toplantısı yapıldı.

Altınyıldız’da 1. sınıflar zümre toplantısı yapıldı

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2019-2020 öğretim yılı 1.sınıf Öğretmenlerimiz Ertan Kahveci, Fatma Yağmuroğlu, Keziban Akyürek, Hüseyin Akyürek, Mustafa Erdem, Rehber öğretmenler, İlkokul Müdür Yardımcısı Yüksel Arıkan, Kurum Müdürü Mehmet Eravcı başkanlığında önümüzde yıl gerçekleştirecekleri 1.sınıflar eğitim -öğretim süreci planlaması için ilk toplantılarını yaptılar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2019 -2020 öğretim yılı 1.Sınıflar Zümre Öğretmenleri toplantı sonrası yaptıkları açıklamada  “Düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlayan öğrenciler yetiştirmek üzere ilk toplantımızı yapmış bulunmaktayız” dediler.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu İlkokul Müdür Yardımcısı Yüksel Arıkan, “2019-2020 öğretim yılı 1.sınıflar için 5 şube açılacak olup sınıf kontenjanları 12 kız 12 erkek olmak üzere 24 kişiliktir. Sınıflarımıza öğrencilerimizin kayıtları Rehberlik servisimiz tarafından yapılan olgunluk testinden sonra yapılıp, olgunluk testlerinde yeterli bulunmayan sonuçlara sahip öğrencilerin kayıtları yapılmayıp öğrenci velileri ile görüşülerek gerekli rehberlik çalışmaları yapılmaktadır” dedi.

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 1. sınıflarında sınıf öğretmenlerimiz tarafından Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi Dersleri verilerken, haftada 7 saat İngilizce dersi yanında Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi, Jimnastik, Stem, Kodlama ve Robotik, Satranç, Drama ve Geleneksel Çocuk Oyunları, Astronomi, Halk Oyunları, Görgü Kuralları ve Çocuk Yogası dersleri de alanında uzman deneyimli öğretmenler tarafından verilmektedir.1.sınıf öğrencilerimize diyetisyen kontrolünde hazırlanan sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir.

Aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor, Alanında uzman, başarılı, tecrübeli, iyi bir rol-model, iyi bir insan anlayışında olan öğretim kadromuzla, mükemmel fiziki ortamımızla çocuklarımıza iyi bir gelecek sunuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER