Altınyıldız’da 10. geleneksel kitap şenliği başlıyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumunun 8 yazarın katılımıyla 10.sunu düzenleyeceği geleneksel kitap şenliği etkinlikleri 14-17 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Altınyıldız’da 10. geleneksel kitap şenliği başlıyor

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyoruz. Kurum olarak çocuklarımızın daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla her sene kitap şenlikleri düzenliyor ve bu şenliklerde öğrencilerimizin düzeyine uygun kitap yazan yazarlarla tanışmalarını sağlıyoruz. Etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerimiz, okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyorlar. Öğrenciler, kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarlarla sohbet etme şansı yakalarken okulumuzda açılan stantlardan da kütüphaneleri için kitap seçme fırsatı yakalıyorlar. Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklediğimiz ve okumaya yönlendirdiğimiz öğrenciler, gelenekselleşmiş olan kitap şenliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup, kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyorlar.

Bu sene 8 yazarın katılımıyla 10.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel kitap şenliği etkinliklerimiz 14-17 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.”

Kitap şenliği etkinliklerine katılacak yazarların söyleşi, imza ve etkinlik tarih ve saatleri:

     Haldun Domaç 

14 Ocak Pazartesi

Saat 10.00

     Özgür Balpınar

14 Ocak Pazartesi

Saat 14.00

     Nehir Yarar  

15 Ocak Salı

Saat:10.00

     Aytül Akal

15 Ocak Salı

Saat 14.00

     Okay Tiryakioğlu

16 Ocak Çarşamba

Saat 10.00

     Nilay Yılmaz

16 Ocak Çarşamba

Saat 14.00

     Mavisel Yener

17 Ocak Perşembe

Saat 10.00

     Serhan Büyükkeçeci 

17 Ocak Perşembe

Saat 14.00

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Ortaokul Müdür Yardımcısı Ahmet Ünal, “10.Geleneksel kitap şenliği etkinliklerimize öğrencilerimizle birlikte velilerimizi ve Nevşehirli tüm kitap dostlarını da davet ediyor, şenliğimize katılacak yazarlarımıza, şenliğin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, personellerimize, kitap okuma komisyonumuza, okul aile birliğimize, okul yönetim kurulumuza teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER